top of page

Chaty Šebetov

Chaty jsou posazeny do krásné přírody na jihozápadním úpatí lesnatého vrchu Rychvald (607 m). Nachází se na okraji území Malé Hané, které je součástí celku Boskovické brázdy. Nad chatami v těsné blízkosti začínají hluboké lesy, ve kterých žije spousta zvěře, roste hodně borůvek, malin, jahod a zejména hub. Necelý kilometr od chat je přírodní park Řehořkovo Kořenecko, kterým protéká říčka Bělá, která se posléze napojuje na vodní nádrž Boskovice (Vratíkov). Je to zdroj pitné vody pro Boskovice, takže je nepřístupná. Kolem nádrže se dá dojít až do westernového městečka Wild West City, je to cca 12km. Chaty se nachází v kompletně oplocené části klidné chatové oblasti.

Chata Pavlínka

DSC03323.jpg

Objekt:

Dřevěná chata se zděným suterénem je posazená v západním svahu. Z původní jednopodlažní chatky byla zrekonstruována a rozšířena o suterénní prostory, nově zřízená koupelna s tekoucí teplou vodou a splachovacím WC. V horní dřevěné části je ložnice pro 4 osoby. V místnosti se může topit původními kamny - sporákem. Přes malou chodbičku je koupelna s toaletou, kde se nachází WC, umyvadlo, sprchový box.


Ve spodním patře je obývací pokoj s přístupem na nádvoří a kuchyň s jídelním stolem. V obývacím pokoji lze rozložením sedačky vytvořit lůžko pro 2 osoby. Nechybí zde barevná TV, DVD přehrávač. Kuchyňka je vybavena linkou, ledničkou, rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou, sporákem s troubou, sendvičovačem.

Objekt se dá vytápět krbovými kamny v obývacím pokoji, původním sporákem v ložnici a elektrickými přímotopy. V případě chladného počasí je nutno v chatě stále topit.

Kolem chaty je možno provozovat jak letní, tak zimní aktivity. K dispozici rovněž ohniště, dětský koutek - houpačka, pískoviště, trampolína, společenské hry a jiné.

V případě nepříznivých mikroklimatických podmínek a nadměrného plýtvání s vodou může dojít k přerušení dodávky vody ze studny. V tom případě je k dispozici cca 50m od chaty pumpa s pitnou vodou.

Ložnice (2).JPG
Obývací pokoj.JPG
Kuchyně.JPG
Zahrada.JPG
Koupelna (3).JPG

Chata Jurášek

Objekt:

Zděná chata je posazená v západním svahu. V přízemí je velký obývací pokoj pokoj s přístupem na prostorný balkón, a kuchyň s jídelním stolem. V obývacím pokoji lze rozložením sedačky vytvořit lůžko pro 2 osoby. Nechybí zde barevná TV, satelitní příjem, DVD přehrávač. Kuchyňka je vybavena linkou, ledničkou, rychlovarnou konvicí, sporákem s troubou. V patře jsou dvě ložnice, jedna se dvěmi lůžky, jedna se čtyřmi lůžky.

Objekt se vytápí ústředním topením, kotlem na uhlí a dřevo. V obývacím pokoji je velký otevřený krb.

Kolem chaty je možno provozovat letní aktivity, k dispozici jsou ohniště, gril, houpačka a další.

bottom of page